Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Życzenia przy opłatku

Czego życzyć przy dzieleniu się opłatkiem?

Jednym ze zwyczajów typowych dla święta Bożego Narodzenia jest łamanie się opłatkiem. Zgodnie z tradycją, przed przystąpieniem do spożywania wigilijnych potraw, wszyscy zebrani dzielą się symbolicznym opłatkiem. Temu obyczajowi towarzyszy wzajemne składanie świątecznych życzeń.

 

CZEGO ŻYCZYĆ PRZY WIGILIJNYM STOLE?

 

Podczas dzielenia się opłatkiem składamy sobie krótkie życzenia świąteczne i noworoczne. Tekst życzeń jest dowolny- może mieć żartobliwą formę albo poważny ton. Mamie i tacie życzymy przede wszystkim zdrowia, satysfakcji z pracy, realizacji zamierzonych planów, siostrze i bratu powodzenia w szkole (na uczelni, w pracy), spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy, a koleżance i koledze optymizmu na co dzień, pomyślności w Nowym Roku, czy niezapomnianej imprezy sylwestrowej.

Na Wigilii klasowej uczniowie formułują życzenia świąteczne dla wychowawcy i odrębne dla pozostałych członków klasyZaś podczas Wigilii firmowej składane są życzenia dla kolegów i koleżanek z pracy oraz dla szefa.

 

PRZYKŁADOWE ŻYCZENIA

 

DLA RODZICÓW:

Mamo (Tato), życzę Ci przede wszystkim dużo zdrowia i pomyślności na każdy dzień Nowego Roku, powodzenia w pracy, spełnienia najskrytszych marzeń i realizacji planów, a podczas Świąt odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków.

 

DLA KOLEGI Z PRACY:

Życzę Ci radosnego świętowania w gronie najbliższych, mnóstwo radości i niesłabnącego optymizmu, udanego Sylwestra , a w Nowym Roku niesłabnącego optymizmu, satysfakcji z dokonań zawodowych i zasłużonej podwyżki.

 

DLA KOLEŻANKI Z KLASY:

Życzę Ci wesołych Świąt, smacznej Wigilii, wymarzonych prezentów pod choinką, wystrzałowego Sylwestra z przyjaciółmi, a w nadchodzącym Nowym Roku samych piątek na sprawdzianach, uśmiechu na twarzy i wielu okazji do zabawy.

 

DLA NAUCZYCIELA:

Z okazji zbliżających się Świąt składam Panu (-i) najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, pomyślności, spełnienia wszystkich marzeń, niezapomnianej Wigilii spędzonej w gronie rodziny i przyjaciół , a w Nowym Roku niesłabnącej satysfakcji z pracy  i wielu sukcesów zawodowych.

 

DLA SZEFA:

W imieniu wszystkich pracowników, chciałbym złożyć Panu (-i) najszczersze życzenia: radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w życiu zawodowym.